We wrześniu w Krakowie miało miejsce trzecie już spotkanie firm związanych z rynkiem ISP i telekomunikacją w Polsce – konferencja Polish Network Operators Group.

PLNOG powstał jako stowarzyszenie mające wspierać współpracę między operatorami sieciowymi, i promować wymianę doświadczeń firm z branży teleinformatycznej i telekomunikacyjnej. W tym celu organizuje warsztaty i konferencje, zapraszając firmy do dzielenia się swoimi sukcesami (i porażkami także :) ).

Ponieważ w roku 2009 w sieci Onet.pl zaszły spore zmiany, postanowiliśmy opowiedzieć o tym na konferencji PLNOG3. Nasz prezentacja opowiada o rozwoju sieci w Onet.pl od czasów sprzed roku 2000 do chwili obecnej, oraz o wyzwaniu, jakie przed nami stanęło w roku 2008: modernizacja struktury sieciowej w taki sposób, abyśmy mogli wydajnie i bezpiecznie pracować wykorzystując kilka centrów danych.

Wszystkich zainteresowanych tematem oraz sposobem, w jaki do niego podeszliśmy, zapraszam do obejrzenia samej prezentacji (w formie PDF) oraz zapisu video z PLNOG3 (ca. 351 MB, czas  trwania 38 minut 28 sekund).

Tadeusz Knapik
inżynier systemów sieciowych