W piątek 11.05.2012 w krakowskiej Rotundzie odbyła się szósta Noc Informatyka, czyli naukowo-rozrywkowa konferencja organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Informatyków działające przy Katedrze Informatyki i Metod Komputerowych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

W części naukowej mogliśmy się dowiedzieć czegoś m.in. o chmurach obliczeniowych, sposobach debuggowania, hackowania aplikacji, trochę o sprzęcie, a także o sposobach obrony przed szkodliwym oprogramowaniem. W części rozrywkowej można było brać udział w konkursie rzutu laptopem w dal, curlingu dyskami twardymi, w turnieju wiedzy informatycznej. Zabawa trwała do białego rana.

W części naukowej konferencji wystąpili nasi przedstawiciele: Dominik Mostowiec, Krzysztof Studziński, którzy opowiadali o architekturze chmurowej, którą uruchomiliśmy w Onecie oraz Łukasz Taczuk z prezentacją pokazującą nietypowe użycie debuggera do przejęcia zdalnego terminala.

Więcej o samej konferencji możecie przeczytać na stronie Nocy i na Facebooku, tam również już wkrótce pojawią się materiały video. Już dziś u nas możecie przeglądnąć prezentację OnetCloud.